AjansKY E-Mail Marketing

Email Marketing Yapmak İçin 3 Neden

Email marketing stratejisini ticari ve dijital pazarlama stratejilerinin içinde öncelikli konulardan biri haline getirmen için birçok nedeni vardır. Fakat en önemli 3 madde'yi sizler için aşağıda açıklamaya çalıştık.

1.Email hala 1 numaralı iletişim kanalıdır.

Tüketicilerin en az % 75’inin e-postalarını günlük olarak kontrol ettiğini biliyor muydun? İnsanlar arasında bu kadar takip edilen bir başka mecra yoktur. O halde bu durum başka bir iletişim kanalı için söylenemez ve ben bunu kendi yararımıza çok iyi bir şekilde kullanabiliriz.

2.Kendi email marketing stratejin için kendi listene sahip olursun.

Herhangi bir sosyal medya platformunda, hesabın (tüm takipçilerin ve gönderilerin ile birlikte) herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle, önceden haber vermeksizin askıya alınabilir veya silinebilir. Bu durum senin kontrolün altında olmadan gerçekleşmektedir.Fakat kendi e-mail marketing(eposta pazarlama) listenin sahibi yalnız sensin ve tüm kontrol sende.

3.Email,iyi bir dönüşüm oranına (conversion rate) sahiptir.

E-posta yoluyla pazarlanan ürünleri satın alan kişiler, e-posta teklifi almayanlardan % 138 daha fazla harcama yapar. Email marketing %4400’lük bir yatırım getirisine sahiptir. Bu çok büyük bir orandır zira Email marketing tamamen bedavadır, her geri dönüş %100 potansiyel kâr içerir.

Sosyal medyanın daha iyi dönüşüm sağlayabileceğini düşünüyorsan söyleyelim; Bir email’in ortalama sipariş değeri, sosyal medyadan en az üç kat daha yüksektir. E-posta pazarlama stratejisi, internetten satış yapmanın en iyi yoludur. Öyle ki Google Analytics E-postalardan gelen website trafiğini özel olarak takip etmektedir. Google Analytics altında e-posta trafiği menüsü var, gördüğün gibi Google bile bu konuya değer veriyor.