Etkili E-posta İpuçları

AjansKY | Etkili E-posta İpuçları

Doğrudan Pazarlama Derneği'nin verilerine göre , e-posta pazarlamasına yaptığınız her 1 $ için 38 $ 'lık bir yatırım getirisi bekleyebilirsiniz . Bu gerçek, 500 milyondan fazla alışveriş deneyiminin analizine dayanan Monetate istatistikleriyle , e-postanın en yüksek dönüşüm sağlayan trafik kaynağı olduğunu ve arama ve sosyal trafiğin toplamından daha fazlasını dönüştürdüğünü tespit etti.

Aslında, e-posta o kadar güçlüdür ki , çoğu tatil satışını sürekli olarak açıklar - 2015 Kara Cuma'da, e-posta tüm satışların yüzde 25,1'ini oluşturuyordu. Bu, her trafik kaynağının en yükseği ve sosyal medya tarafından üretilen satışların yüzde 1,6'sına kıyasla çok daha önemli.

Tüm bu gerçekler oluşturulduğunda, e-posta pazarlamasında doğru ve yanlış bir yol olduğunu fark etmek önemlidir. Microsoft'un istatistikleri , ortalama bir e-posta kullanıcısının gelen kutusunun yüzde 50 bülten ve yüzde 20 sosyal ağ güncellemelerinden oluştuğunu ortaya koyuyor . E-posta pazarlama çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, size daha etkili e-posta pazarlaması yapmanın bazı kanıtlanmış yollarını sunmak için araştırma yaptık.

Kişileri Listenize Katılmak Için Teşvik Edin

Birçok kişiye bir e-posta listesi oluşturmanın en hızlı yolunun ne olduğunu sorarsanız, sosyal medyaya yatırım yapmaktan düzgün bir şekilde tasarlanmış formlara ve insanları kaydolmaya teşvik eden açık bir mesaja kadar çeşitli cevaplar verecektir. Ancak, bir e-posta listesi oluşturmanın en hızlı yolu nedir? Teşvik sunmak!

Bir teşvik sunarak, birçok kişi sürekli olarak aldıkları abone sayısını dört katına çıkarabilmiştir. Aslında, teşvik sağlayarak o kadar etkilidir ki Flyte Yeni Medya başardı 5,000 oranında aylık abonelik artırmak basitçe bir teşvik sunarak. İnsanların kaydolmasını sağlamak için kullandıkları ilk mesaj "Posta Listemize Katılın" idi. Bununla birlikte, bunu değiştirerek ve bir teşvik sunarak, tercihleri ​​büyük ölçüde artırabildiler.

Aboneleri Segmentlere Ayırın

Bir e-posta listesi oluşturmanın geleneksel yolu, sitenizin tüm sayfalarında aynı kayıt formuna sahip olmak, tüm kullanıcıları bir araya getirmek ve aynı iletileri göndermektir. Bu geleneksel yaklaşımla, bir pazarlama blog'u çalıştırırsanız daha fazla trafik almak isteyen ve dönüşümleri iyileştirmek isteyen bir kişi aynı mesajı alır. Tabii ki bu konuda daha iyi bir yol olmalı!

Abonelerinizi (e-posta listenize kaydoldukları andan itibaren) segmentlere ayırarak, abonelere yalnızca alakalı, hedefli mesajlar gönderebildiğinizden emin olabilirsiniz. Aslında, segmentasyon o kadar güçlü ki, bir çalışmada MarketingSherpa , normal toplu ve patlama mesajlarını göndermek yerine segmentli abonelere hedeflenen e-postalar göndererek dönüşüm oranlarını yüzde 208'e kadar artırmanın mümkün olduğunu buldu . Mailchimp verileri, segmentlere ayrılmış e-posta kampanyalarının genellikle yüzde 14,64 daha yüksek açık oran ve yüzde 60 daha yüksek tıklama oranlarıyla sonuçlandığını göstermektedir .

Daha Sık E-Posta Gönderin

Çoğu kişi, “aboneleri rahatsız etmek” istemediklerine dayanarak listelerini seyrek olarak e-posta ile gönderir - belki haftada bir kez veya ayda bir kez. Ama bu ne kadar etkili? Ayda bir veya birkaç ayda bir e-posta gönderiyorsanız, abonelerinizin çoğunun sizi hatırlamama olasılığı yüksektir.

Pazarlamada, ortalama bir müşterinin teklifinizi gerçekten fark etmeden önce en az yedi kez görmesi gerektiğini söyleyen 7 kuralı vardır. Aynı şekilde, daha fazla e-posta her zaman iyi bir şeydir - özellikle e-postalarınızda çok seyrek olduysanız. İngiliz sigorta şirketi Aviva , gönderme sıklığını artırarak büyük kazanımlar elde edebildi . Gönderme sıklığını artırarak Aviva , benzersiz tıklamaları yüzde 304, e-posta gelirlerini yüzde 45 ve sigorta fiyatları yüzde 48 oranında artırmayı başardı.

Tabii ki, bu ustalıkla yapılmalıdır - çok fazla e-posta , insanların e-posta listelerinden çıkmak için alıntı yapmasının en önemli nedenlerinden biridir. Ancak, düzgün bir şekilde yapılırsa, daha fazla e-posta göndermek her zaman dönüşümleri, geliri ve trafiği iyileştirir.

Hediye Gönderin

Düzgün çalışan bir hediyeden tam olarak kaç abone alabilirsiniz? Josh Earl için, bir hediye neredeyse 200.000 abone ile sonuçlandı ve sadece 11 gün içinde e-posta listesi boyutunda yüzde 3,418'lik büyük bir artış oldu.

Yavaş e-posta listesi büyümesi yaşıyorsanız ve bir şeylere destek vermek istiyorsanız, bir hediye çalıştırmak gerçekten liste büyümenizi turboşarj edebilir. İşte bazı ipuçları:

  • Abonelere sunabileceğiniz özel bir şey hazırlayarak başlayın. Sahip olduğunuz ücretli bir ürün, işinizde popüler bir ücretli ürün veya yaygın olarak tanınan bir hizmet olabilir.
  • Kullanıcıların hediyenizi paylaşmalarını ve hediyenize katılmak için e-posta listenize kaydolmalarını sağlayın. Kullanıcılara, arkadaşlarınızı hediyenize katılmaları için davet ettikleri için bonus puan verin.
  • Hediyenizi otomatikleştirin.
  • İşinizdeki en iyi blogları, yayınları ve etkileyicileri hediyeniz hakkında bilgilendirin ve paylaşmalarını sağlayın.

E-Postanızı Mobil Cihazlar İçin Optimize Edin

Birçok e-posta mobil cihazlar için optimize edilmemiştir ve sonuç olarak bunların yoksayılması veya silinmesi söz konusudur. Araştırmalar, tüm e-postaların yüzde 65'inin ilk olarak mobil cihazlarda açıldığını ve daha fazla şok edici olmasının , e-postaların yüzde 75'inin akıllı telefonda okunamayacakları takdirde silineceği gerçeğini gösteriyor . E-postalarınızın yüzde 75 kadarı silinirse, e-posta pazarlamasının anlamı nedir?

E-postalarınızı mobil cihazlar için optimize etmek için bazı ipuçları:

  • Mümkünse, e-postalarınızı düz metin olarak gönderin.
  • Şablon kullanmanız gerekiyorsa, duyarlı bir e-posta şablonu kullanmayı deneyin.
  • tkili mobil e-posta yalnızca mobil uyumlu e-posta göndermenin ötesine geçer - ayrıca e-postalarınızdaki bağlantıların mobil cihazlar için uygun şekilde optimize edildiğinden emin olun.

E-Posta Pazarlama Çabalarınızı Otomatikleştirin

Bugün e-posta yapmak için otomasyonun önemi göz ardı edilemez. Otomasyon o kadar güçlü ki, araştırmalar e-posta açmalarını 8 kat artırabildiğini, 6 kat daha fazla gelir ve dönüşümleri yüzde 50 oranında artırabildiğini gösteriyor.

Açılmamış Ve Açılmamışlara Gönder

16 milyar e-postayı analiz eden USC Viterbi Mühendislik Okulu'ndan gelen veriler, e-postalarınızı 48 saat içinde açmayan kişilerin yüzde 90'ının bir daha asla açamayacağını buldu. Bunun birçok nedeni var, ancak özellikle insanların bunalmış olduğunu belirtmek gerekir - her saniye 2,5 milyondan fazla e-posta gönderilir.

Abonelerin önemli bir kısmı e-postanızı açmıyorsa, bunun nedeni insanların özellikle meşgul olması veya e-posta konu satırınızın çok meşgul olması olabilir. Ne olursa olsun, orada bitmiyor - ilk etapta açmamış olanlara e-postanızı göndermek, açık ve tıklama oranlarınızı önemli ölçüde artırabilir - yedi rakamlı blogcu Pat Flynn , açık oranlarda yüzde 10 ila 15 oranında bir artış olduğunu - ilk e-postasını açamayan kişilere e-posta gönderme. Girişimci Neal Taparia , e-postalarını açmamış olan abonelere tekrar göndererek açık oranında yüzde 54,7'ye kadar bir artış kaydediyor . İşte bazı ipuçları:

  • Henüz açmamış olanlara e-posta göndermeden önce birkaç gün bekleyin - insanların yüzde 90'ı e-postalarını 48 saat içinde açacağından, yeniden göndermek için üç ila dört gün bekleyebilirsiniz.
  • Yeniden gönderdiğiniz e-postanın konu satırını değiştirin; aynı konu satırını kullanırsanız, bazı e-posta istemcileri eski e-posta ile birleştirerek daha az görünürlük sağlar.
  • İlk e-postanızı açmadıkları için kullanıcılara e-postayı yeniden gönderdiğinizi bildirin.