Hosting Nasıl Seçilir ?

AjansKY | Hosting Nasıl Seçilir ?

Güncel, trend ve responsive web sitesi tasarladık, arama için optimize ettik ve yayınlanmaya hazırız. Şimdi soru şudur: Web barındırma hizmetimde ne aramalıyım? Ve nasıl mevcut web hosting sağlayıcıları karşılaştırmak?

Yanıtlar, kitlenizin nerede olduğu, ne kadar trafik beklediğiniz ve bir dizi başka faktör de dahil olmak üzere web sitenizin belirli ihtiyaçlarına göre değişir.

Ancak günün sonunda, bir barındırma hizmetini değerlendirmek için en önemli üç bileşen şunlardır:

1-) Hız
2-) Güvenilirlik
3-)Güvenlik
Şimdi bu boyutların her birine daha yakından bakalım.

Hız: “Sitem ne kadar hızlı yüklenecek?”

Bir barındırma hizmetinin hızını değerlendirmek, nerede olursa olsun, sitenizin ziyaretçilerinizin tarayıcılarına içeriğinizin ne kadar hızlı yüklendiğini ölçmek anlamına gelir. Sitenizin dosyaları tek bir sunucuda, tek bir yerde barındırılıyorsa, ziyaretçiler sunucunuzdan ne kadar uzakta olurlarsa sayfalar o kadar yavaş ve yavaş olur.

Çözüm, varlıklarınızı bir içerik dağıtım ağında (CDN) depolamak ve dağıtmaktır. Bir CDN, dosyalarınızı dünya çapındaki veri merkezlerine dağıtır ve ardından onlara en yakın veri merkezi aracılığıyla ziyaretçilere sunar. Bu, dünya genelindeki tüm ziyaretçileriniz için hızlı sayfa yüklemeleri anlamına gelir.

Güvenilirlik: “Kesinti ile uğraşmak zorunda kalacak mıyım?”

Yüklenemeyen bir web sitesi işe yaramaz. Bu nedenle,% 99,99 güvenilirliği garanti eden bir hizmet arayın, çünkü kesintiler bir acıdır (ve markanıza zarar verir).

“Ucuz” barındırma genellikle markanız için son derece güvenilir olmayan ve ironik bir şekilde pahalı olabilir - çünkü dosyalarınız genellikle paylaşılan barındırma alanında depolanır, bu da sunucu komşularınız trafikte beklenmedik ani artışlar görürse çevrimdışı olabilir.

Güvenlik ve HTTPS / SSL

URL: http: // ile başlayan siteler ile http s : // ile başlayan siteler arasındaki farkı fark ettiniz mi? S, "güvenli" anlamına gelir ve tarayıcınız ile web sitesi arasındaki tüm iletişimin bir SSL sertifikası ile şifrelenmiş olduğunu belirtir. Bugün, bazı tarayıcılar adres çubuğunda alan adınızın “https: //” bölümünü göstermeye devam ederken, Chrome gibi diğerleri bir kilit simgesi görüntüleyebilir.