Instagram Pazarlama

AjansKY | Instagram Pazarlama

Instagram, 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan görsel bir sosyal medya platformudur ve gelişmekte olan ve yerleşik markalar için yeni dijital ev haline gelmiştir. Instagram'da marka ilk stratejisini nasıl oluşturabileceğinizi derinlemesine inceleyelim - marka bilinirliğini artırmak, dönüşümleri artırmak ve ürün satışlarını artırmak

Instagram, e-ticaret alanında, alışverişe elverişli organik mesajlar ve Hikayeler yayınlayarak ikiye katlanıyor ve hem gelişmekte olan hem de yerleşik işletmelerin kulaklarını dikmesine neden oluyor.

Ve bu, Instagram'ın iş ve kişisel arasındaki sürekli daralmış ayrımından yararlanan işletmeler değil - aylık 1 milyar kullanıcısı da dikkat çekiyor. Instagram'a göre, kullanıcıların% 80'inden fazlası en az bir işi takip ediyor ve kullanıcıların% 60'ı platformda yeni ürünler keşfediyor.

Instagram'daki markalar ve e-ticaret mağazası sahipleri için büyüyen fırsat söz konusu olduğunda kanıt pudingde ve 25 milyondan fazla kayıtlı Instagram Business hesabı ile bu puding popüler bir tanesidir.

E-ticaretin geleceğine baktığımızda, küçük ve büyük rakiplere karşı rekabet eden işletmeler için kazanan elin reklamlarda milyonlarca dolar veya hatta influencer pazarlama değil, benzersiz, misyon odaklı bir marka olacağını görüyoruz. Ve, 'gram kendini e-ticaretin geleceğine diktiğinden, aynı kurallar geçerlidir.

Bu makalede, basit şeylerden başlayarak Instagram'da marka ilk stratejisini nasıl oluşturabileceğinize ilişkin ipuçlarını paylaşıyoruz:

  1. İşletme profili oluşturma ve optimize etmek
  2. Hedef kitlenizi belirlemek
  3. İçeriğinizi seçmek

Instagram'daki bu ilk marka formülünü izleyin ve benzersiz markanızın yönetiminde marka bilinirliğini artırma, dönüşümleri artırma ve ürün satışlarını artırma yolundasınız.

Instagram İşletme profili oluşturma

Henüz yapmadıysanız bir Instagram İşletme profili oluşturmak istersiniz. İşinizle ilgili bir meşruiyet ve varlık oluşturmanın yanı sıra bir Instagram İşletme profili şunlara erişmenizi sağlar:

  1. Kitle bilgileri
  2. Profilinizdeki bir kişi düğmesi
  3. Yazılarınızdaki ve Hikayelerinizdeki ürün etiketleri (Instagram Alışveriş)

Instagram İşletme profilinizi oluşturmak için bu basit kılavuzu izleyin - burada bekleyeceğiz.

Instagram Business hesabınızı optimize etme

Artık Instagram Business hesabınızı oluşturduğunuza göre profilinizi optimize etmek isteyeceksiniz. Ve bu önemli bir adımdır, çünkü kartlarınızı doğru oynarsanız, bu birçok kullanıcının ve potansiyel müşterinin markanızın ilk izlenimi olacaktır.

Instagram İşletme profilinizi optimize etmek için yapabileceğiniz birkaç kolay, yüksek etkili işlem:

1. Yüksek kaliteli, markalı bir profil resmi kullanın

Profil resminiz markanızı görsel olarak temsil etmelidir. Çoğu marka için, logonuz bu birinci sınıf profil gayrimenkulü için en iyi seçimdir. Hangi görüntüyü seçerseniz seçin, marka varlığınızı ve tanınırlığınızı artırmak için tüm sosyal medya profillerinizde aynı yüksek kaliteli profil resmini kullandığınızdan emin olun.

2. Markanızı temsil eden bir biyografi yazın

Sadece 150 karakter sunan rağmen Instagram biyo gelmez senin asansör konuşması olmak zorunda. Aslında, kitlenize markanızın neyi temsil ettiğini söylemek daha fazla yankılanabilir ve sizi rakiplerinizden ayırabilir.

3. Çevrimiçi mağazanızın bağlantısını ekleyin

İdeal olarak, Instagram sayfanız kitlenizin son durağı olmayacaktır. Çevrimiçi mağazanıza bağlantı eklemek yalnızca sitenize trafik çekmekle kalmaz (ki bu çok mobil uyumludur), aynı zamanda Instagram sayfanızdan sitenize dönüşümleri izlemenize olanak tanır, böylece sitenin başarısını değerlendirebilirsiniz.

4. Etkileyici bir harekete geçirici mesaj ekleyin

Profilinizin biyografisinde harekete geçirici mesaj, müşterilere yolculuğunun ve Instagram ile ötesinde markanızla etkileşime girmelerinde bir sonraki adım sağlar. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu genellikle sitenizi ziyaret etmek için bir çağrı olacaktır.

5. Kişi bilgilerini ekleyin

Bir Instagram Business hesabıyla, ziyaretçilerinizi doğrudan profilinizden iletişime geçmeye teşvik etmek için bir e-posta, telefon numarası, adres ve hatta bir kişi düğmesi ekleyebilirsiniz.