İşletmeniz İçin En İyi SEO Şirketi

AjansKY | İşletmeniz İçin En İyi SEO Şirketi

İnternetin görkemli günlerinde, bir arama motorunun ilk sayfasına girmek parkta bir yürüyüştü. Burada ve orada birkaç anahtar kelime tekrarlayın, site ve patlama üst sayfa sırası boyunca birkaç geri serpin, işte buradayız!

Günümüzde, iyi bir sıralama elde etmek roket bilimi seviyesine ulaşmıştır. Tamamen değil, ama oldukça yakın.

Arama motorları artık çok daha akıllı ve Google'ın Sayfa Sıralaması sistemi , her bir arama terimi için hangi web sitelerinin en yararlı ve uygulanabilir olduğunu belirlemek için karmaşık yollar kullanıyor. Bu, SEO uzmanlarının web sayfalarını, arama motorları için daha görünür hale getirmek ve sıralarını iyileştirmek için daha uygulanabilir ve kullanışlı hale gelmesi gerektiği için değiştirmesi gerektiği anlamına gelir.

İş açısından bu, girişimcilerin web sitelerinin, ürün ve hizmetlerinin yanı sıra, benzer ürünlerini satın almakla ilgilenen insanlar için internette daha görünür hale gelebileceği anlamına gelir. Bu nedenle işletme sahipleri SEO'ya yatırım yaparlar ve sürekli olarak sıralamaları ve takip ettikleri trafiği elde etmelerine yardımcı olacak harika bir SEO ajansı ararlar.

Arama motoru optimizasyonu giderek daha alakalı hale geldiğinde, web sitesi sahipleri en iyi ajansı seçtikleri sonuçları elde etmelerine yardımcı olmakta zorlanıyorlar. Neredeyse her SEO firması, hizmetlerine geldiğinde yıldızları ve ayı sunar, ancak sadece birkaç tanesi sürdürülebilir değişiklikler sunabilecektir. Bu yüzden girişimcilerin mümkün olan en iyi seçeneği seçmeleri önemlidir ve bu makale işletmeleri için en iyi SEO ajansını nasıl işe alacaklarını bilmeyenlere yardımcı olacaktır.

BAŞLANGIÇ

Arama motoru optimizasyonu her işletmenin başarılı çevrimiçi varlığının en önemli yönlerinden biri olan, giderek daha fazla şirketin, "lider" SEO firmaları olarak markalaşma bandwagon atlıyor şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, girişimciler büyük olasılıkla gölgeli görünümlü yeni başlayanlar, deneyimsiz seralar, sadece büyük bir oyun konuşan şirketler, sağlam ekipler ve nihayetinde en iyi SEO uzmanları için büyük bir havuz bulacaklar.

Bununla birlikte, işletme sahipleri karar vermeden önce dikkatli olmalıdır. Bir yandan, gece sonuçları vaat eden şirketler sonuç olarak işletmenize faydalardan daha fazla zarar verebilir. Öte yandan, en iyi ajanslar çalışmaları için ayda birkaç bin dolar talep edebilir, bu da yine yerel SEO'yu geliştirmek isteyen biri için çalışmayabilir.

Önerileri aramak, başlamak için iyi bir yol olabilir. Bu hizmetlerle zaten deneyimi olan diğer girişimcilere sormak iyi bir ilk adımdır, satıcılardan doğrudan sormak da uzun bir yol kat edebilir. Öte yandan, araştırmanızı farklı forumlarda, gruplarda veya dizinlerde yapabilirsiniz.

Potansiyel olarak çalışacağınız ajansların bir koleksiyonu olan bir tohum listesi de alabilirsiniz. Daha çok beyin fırtınası oturumlarınıza eklenecek bir liste gibi, bu firmaların hiçbirine bağlı kalmanız gerekmez.

Önceden hazırlanmış çevrimiçi listeleri arayabilir veya kendi listelerinizi oluşturabilirsiniz.

HEDEFLERİNİZİ BÜTÇENİZE GÖRE BELİRLEYİN

Arama yapmaya ve potansiyel ortaklara ulaşmaya başlamadan önce, öncelikle SEO için ne kadar ödeyebileceğinizi görmelisiniz. Ücretler farklı olacak ve büyük ölçüde değişiklik gösterecektir, bu nedenle optimizasyon için ne kadar harcayabileceğinizi bilmek iyidir. Çok sıkı bir bütçe muhtemelen en iyi şirketi almaz, bu yüzden matematiği yaptığınızdan ve işinizin finansmanını rahatsız etmeyecek para toplamını bir kenara bıraktığınızdan emin olun.

Bir bütçe belirlemek ve hedeflerinizi tanımlamak el ele gider. Çok sıkı bir bütçe büyük olasılıkla Google'da 1 numaralı sayfayı yayınlamayacaktır, bu nedenle gerçekçi beklentileriniz olmalıdı

Ücretler gittikçe, serbest çalışanlar ve acemi danışmanlar, finansal olarak biraz daha sıkıysanız, düşük maliyetli bir seçim olabilir. Genellikle saat başı ücret alır veya sabit bir aylık ücret sunarlar. Bütçe daha az endişe verici ise, web sayfasından, projeye, saate veya önceden belirlenmiş bir miktara göre ödeme yapmanızı isteyecek ajansları da seçebilirsiniz. Diğerleri, işlerinin ürettiği gelirin bir yüzdesini bile isteyebilir. Bazı deneyimli SEO uzmanları, ajansın kendi başarınızda bir hisseye sahip olduğu için bunun en iyi seçenek olduğuna inanıyor ve bu nedenle, trafiğinizi ve satışlarınızı artırmak için çok çalışacak.