Yeni Normalde E-ticaret

AjansKY | Yeni Normalde E-ticaret

Zor zamanlarda, çevrimiçi işletmeler, işlerini alakalı hale getirmek ve kar elde etmek için yeni yollar bulmak zorundadır. Coronavirus karantinası birçok fiziksel mağazanın kapanmasına neden oldu, ancak bu e-ticaret mağazaları için geçerli olmak zorunda değil.

Aksine, bu durum çoğu tüketicinin çevrimiçi mağazaları kolay bir alternatif olarak kullanmasına neden olmuştur. Bu şekilde, evde güvende kalırken hala en sevdikleri eşyaları satın alabilirler. İşte e-ticaret işinizi bu yeni gerçekliğe uyarlamanıza ve bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en yararlı ipuçlarından bazıları.

1. Acil önlemler hakkında müşterileri bilgilendirmek

Her şeyden önce, e-ticaret mağazanızda çalışanlarınızın, müşterilerinizin ve işinizin güvenliğine adanmış bir bölüme sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Çalışanlarınızı ve müşterinizi güvende tutmak için gerekli tüm önlemleri alıyor olsanız da, daha sonra bunu bilmenin bir yolu olmayacaktır. Bu nedenle, şirketinizin bu durumla nasıl başa çıktığını onlara bildirmek önemlidir.

Buna ek olarak, müşterilerinizin, ani talep nedeniyle karşılaşabileceğiniz herhangi bir kıtlık hakkında bilgi vermesi önemlidir. Birçok insan sonunda boş zaman geçirir ve bu da onları büyük miktarlarda satın almalarına yol açabilir. Bu tür durumlara hazırlanmak için tedarikçilerinizle yakın çalıştığınızdan ve müşterilerinizi bilgilendirdiğinizden emin olmalısınız.

2. Çevrimiçi sohbet desteği sağlamak

İşletmenizin bu yeni durumdan sağ çıkabilmesi için çevrimiçi müşterinize ürünleriniz hakkında yeterli bilgi sağladığınızdan emin olmanız gerekir. Bu durumda ürünlerinizi çekici hale getirmek önemlidir ve bunu yapmanın en iyi yolu, mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaktır.

Çevrimiçi sohbet desteği, ürün detayları, stoktaki eksiklikler, gönderim bilgileri ve diğer birçok konuda soruların çözülmesine yardımcı olacaktır. Tüm bunlar, müşterinizin satın alma konusunda karar vermesine yardımcı olacak önemli bilgilerdir. Ayrıca, çalışanlarınız için evden çalışmayı biraz daha kolaylaştıracaktır.

3. Satış ve indirim kodları sunun

Bu kadar çok insan boş zamanları olmasına rağmen, çeşitli ürünler için internet alışverişi yapma eğilimindedir. Bir satış için bir promosyon kampanyası başlatacak veya bazı indirim kodları verecekseniz, bunun için mükemmel bir zaman olabilir. Hem mevcut hem de yeni müşterileri hedefleyebilir ve satışlarınızı kolayca genişletebilirsiniz.

Coronavirus krizine ve yeni insanları nasıl karşılamayı ve en sevdikleri eşyalara erişmelerine izin vermeyi hedeflediğiniz bu satışı kesinlikle denemeli ve yapmalısınız . Bir kriz sırasında satışlarınızı artırmaya çalışırken satışlarınızı mevcut durumla ilgili yapmak en önemli şeydir. Tutmaya karar verdiğiniz herhangi bir satış Covid-19 hedefli olmalıdır, böylece sattığınız ürünler tam olarak alakalı olmasa bile buna göre tanıtım yapabilirsiniz.

4. Ücretsiz kargo sunun

Covid-19 krizi sırasında birçok şirketin uygulamaya çalıştığı bir şey, müşterilerine ücretsiz gönderim seçeneği sunuyor. Bu, e-Ticaret web sitenizde bir satış yerine kullanabileceğiniz bir taktiktir ve reklamını yapabilirsiniz.

Beklemeniz gereken bir numaralı şey, satışlarınızda büyük bir artış ve çalıştığınız nakliye şirketi ile bir anlaşma yapabilmeniz gerekir, özellikle de normalden daha fazla siparişimizi yudumlayacaksanız. Bu, müşterilerinizin nakliye maliyetleri konusunda endişelenmeleri gerekmediğinden daha fazla şey satın alma olasılığını artıracaktır.

5. E-postaları hızla yanıtlayın

Canlı sohbet seçeneği belirli müşterileri tatmin edebilirken, diğerleri yine de size daha geleneksel bir şekilde ulaşmak isteyecektir. Bütün gün evde olan insanlar biraz sabırsız olabilir, bu yüzden çalışanlarınızın zamanında herkese geri dönmelerini sağlamanız gerekir. Nakliye, tüm durum nedeniyle biraz gecikebilir, ancak müşterilerinize siparişlerinin geleceğinden emin olabilirsiniz.

E-postalar, siparişleri hakkında soruları olan ve biraz beklemeyi umursamayan herkes için bir seçenek olmalıdır. Canlı sohbet anlıklık sağlarken, e-postalar müşteriye daha fazla bilgi sağlayabilir. Ayrıca, herhangi bir yazım hizmeti web sitesinden seçtiğiniz yazım denetleme araçlarını kolayca kullanabilir ve e-postalarınızın canlı bir sohbet temsilcisinin yanlışlıkla yapabileceği hatalardan arınmış olduğundan emin olabilirsiniz.

6. Sosyal medyayı kendi yararınıza kullanın

Sosyal medya platformları bu süre zarfında en önemli önceliklerinizden biri olacaktır. Satışlarınızı artırabilmeniz ve mağazanızı açık tutabilmeniz gerektiğinden, yeni müşteriler hedeflemek bu dönemde bile önemli olacaktır. Sosyal medya platformlarınız, işinizi ve ürünlerinizi istediğiniz gibi kolayca tanıtabileceğiniz müşterilerinizle anında iletişim kurmak için harika bir araç olabilir .

Başka bir harika fikir, karantina sırasında sosyal medya platformlarınızda hediye vermek. Kullanıcılar ellerinde daha fazla zaman geçireceğinden, hediye postanızı gördükten sonra sayfanızdan geçme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Bu, satışlarınızı kolayca artırmanıza ve işletmenizin krizden kurtulmasına yardımcı olabilir.