Yeni Normalde Sosyal Medya

AjansKY | Yeni Normalde Sosyal Medya

Ülkedeki eyaletler ve şehirler yeniden açılma için farklı bölgelerde plan yapmaya başladıkça , bir markanın sosyal medya sayfaları , pandeminin ortasında fiziksel yerlerine iş açarken tüketicilerle iletişim kurmak için bir çapa görevi görmelidir . Aslında, tüketiciler normalde bu tür bilgileri arayan sosyal medyayı ziyaret eder. Ülkemizde ki yetişkinlerin yarısından fazlası en son haberler için sosyal medyaya yönelir ve Gen Z müşterilerinin çoğunluğu markaların ve perakendecilerin alışveriş bilgilerini Instagram vs. diğer dijital kanallar.

Sosyal medya - ve tüketicilerin bu platformlara yöneldiği etkenler - bir kriz sırasında ve sonrasında, şeffaflık ve güvenilir bilgilerin yüksek talep gördüğü durumlarda özellikle önemlidir. Sahip olunan sosyal sayfalar ve güvenilir iş ortakları aracılığıyla doğrudan iletişim, özellikle tüketicilerin neyi ölçmek için güvendikleri markalara ve etkileyicilere baktıklarında, dünyanın sürekli olarak aktığı bir zamanda en güncel bilgileri otantik bir şekilde paylaşma esnekliğine izin verir. Ülke yeniden açıldıkça nasıl davranacaklarını ve nasıl davranacaklarını bekleriz.

Başarılı Yeniden Açılışlar İçin Sosyal Kontrol Listesi

Pazarlamacılar bu kontrol listesini tüketicilerle açık ve yararlı bir şekilde iletişim kurmalarını, güven vermelerini ve fiziksel iş yerleri halka açıldıklarından bekledikleri bilgileri sağlamaları için kullanabilirler.

Müşterilerin İhtiyaç duyduklarını Almasını Kolaylaştırın:

 • Sosyal iletişim bilgilerinize işletme iletişim bilgilerini ve varsa çalışma saatlerini ekleyin.
 • Sürekli müşteri hizmeti sağlamaya, soruları yanıtlamaya ve tüketicilerin yorumlarında ve mesajlarında geri bildirimde bulunulmasını sağlamaya hazır olun.
 • onlar bulmak kolaydır böylece Facebook & Twitter üst kısmına sabitleme güncellemeler besler.

Pazarlamacılar Müşterilere İşletmenin Güvenliği Nasıl Ele Aldığını Bildirmelidir:

 • Güvenlik ve temizlik prosedürleri hakkında güncel bilgiler yayınlayın.
 • İşletmeler yeniden açılırken güvenlik çabalarıyla ilgili sözleri yaymak için güvenilir marka elçileri ve markayla ilişkili mevcut influencer iş ortaklarından yararlanın.
 • Ortaklarını, takipçilerini eğitebilmeleri için konuşma noktaları sağlayın.
 • İş ortaklarını, kendilerini rahat hissetmeleri halinde, fiziksel iş yeri ortamında içerik oluşturmaya davet edin.
 • Özgün perspektifleri içerik karışımınıza entegre etmek için UGC'yi ve sahip olunan sosyal sayfalardaki varlık varlıklarını ve hikayeleri yeniden kullanın.

Müşteri Geribildirim Kılavuz Pazarlama Sonraki Adımlar edelim:

 • Tüketicilerin marka hakkında duygu ve tepki nasıl izlemek için sosyal dinleme Engage içeriği ve kilit paydaşlarla öğrendiklerini paylaşan organizasyon.
 • Tüketicilerin markanızdan istediği bilgi ve içerik türleri hakkında bilgi toplamak için soruları, anketleri ve Instagram Hikayelerini kullanın.
 • Güvenilir ortakları, topluluklarından markanızdan görmek istedikleriyle ilgili soruları ve bilgileri kitle kaynaklarına yardımcı olmaya davet edin.

Daha itibariyle tüketicilerin sosyal medya dönüp bu süre içinde bilgi ve şeffaflık arayan gelen markalarından , pazarlamacılar onlar sağlamak için yukarıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz yeniden' vererek insanları ihtiyaç duydukları