Yeni Site Yeni İçerik

AjansKY | Yeni Site Yeni İçerik

Bir çok şirket bir web sitesi yeniden tasarımı için bize geliyor, ancak çoğu mevcut sayfalarındaki içerik üzerindeki etkisini düşünmüyor. Bir yeniden tasarıma yaklaşırken bazı sayfaları yeniden yazmayı düşünmelisiniz. Ayrıca yenilerini oluşturmanız gerekebilir. Mevcut içeriğinize bir göz atın ve mevcut konumlandırma, mesajlaşma ve tekliflerinizi düşünün. Mevcut içeriğiniz hakkında sorulacak bazı sorular:

  • Her şey hâlâ mevcut iş hedeflerinize uygun mu?
  • Vurgulanması gereken yeni ürün veya hizmetleriniz var mı?
  • İçerik kullanıcılara harekete geçmeleri için ilham veriyor mu?

Yeni web sitenizin harika göründüğünü düşünebilirsiniz, ancak içeriğiniz müşterilerinize ulaşıyor ve onlara ilgi gösteriyor mu?

Yaklaşık 15 saniye sonra, kullanıcılarınız web sitenize katılmazlarsa devam ederler. Gereksinimlerine gerçekten konuşan ve sorunlarını çözmeye yardımcı olan güncellenmiş içerik, sunduğunuz ürün veya hizmetle ilgilenmelerini sağlayacaktır.

Bir web sitesi yeniden tasarımı için nasıl hazırlanır?

Web sitemizin yeniden tasarım sürecinin büyük bir kısmı strateji ve müşterilerin içerikleri hakkında düşünmelerine yardımcı olmaktır. Strateji aşamasında, yeni bir web sitesi tasarlamak ve geliştirmek için önerilerimizi bildiren birçok faktöre bakıyoruz, ancak içerik dikkate alınması gereken en önemli parça.

İşte şirketlerin yeniden tasarım sırasında içeriklerine bakmasına yardımcı olurken kullandığımız birkaç taktik:

  • İçerik Denetimi - sitedeki sayfaların hepsine olmasa da çoğuna bakarız. Bir web sitesi içerik denetiminde, tüm canlı site içeriğinin bir envanterini çıkarır, ardından site organizasyonu, yapısı ve harita sayfası / içerik ilişkilerini yakından incelemek ve kaydetmek için sitenin temel alanlarına odaklanırız
  • İçerik Analizi - artık içerik denetimi yapıldığına göre, mevcut web sitesi içeriğindeki bilgileri analiz ediyor ve kalıpları belirliyor, içerik oluşturma ve organizasyonda iyileştirme fırsatları arıyoruz
  • İçrik Stratejisi -denetim ve analiz yapıldıktan sonra, web sitesi kitlesinin kişilerini dikkate alan bir web sitesi içerik stratejisi geliştirebilir ve web sitesi içeriği ve site yapısında güncellemeler için öneriler oluşturabiliriz.
  • İçerik Önerileri -sitenin lansmanı için önerilere ve ayrıca uzun vadeli iyileştirmelere bakacağız. Genellikle içeriğinizin kullanıcı gereksinimlerine uygun olmasını ve bunlarla etkileşimde bulunmasını sağlar. Ayrıca mevcut SEO'yu kaybetmeden web sitesinin yeniden tasarımına geçecek öneriler de veriyoruz. Ayrıca, gelecekteki SEO çabalarına yardımcı olacak site yapısını, organizasyonunu ve içerik iyileştirmesini güncelleme konusunda önerilerde bulunuyoruz.

Araştırmamızı ve stratejimizi tamamladıktan sonra, mevcut web sitesi kopyasında bazı güncellemelere ihtiyaç duyulduğu oldukça açıktır. Kullanıcılarla gerçekten etkileşim kurmak ve onlara kaliteli bir kullanıcı deneyimi sunmak için birçok kez yeni içerik oluşturulması gerekir. Buna kopyalama, aynı zamanda resimler, grafikler ve videolar gibi görsel içerik de dahildir.

İşletmelerin her zaman mevcut içeriklerine sıkı bir şekilde bakmalarını ve değişiklik yapmaya yatırım yapmaya hazır olmalarını öneririz, ancak bir içerik stratejisi geliştirmek zaman ve titizlik gerektirir. Personel veya deneyiminiz yoksa yeni içerik oluşturmak göz korkutucu bir görev olabilir. Her şeyi kendiniz yapmaya çalışırsanız çok zaman geçirmeye hazır olun.

Bir web tasarım yapıtrmaya yaklaşıyorsanız ve kapsamlı bir içerik stratejisi oluşturmak için zaman, personel veya deneyiminiz yoksa size yardımcı olabiliriz. Ücretsiz danışmanlık almak istiyorsanız bize ulaşın.